Запрошуємо до читання!
вівторок, 28 листопада 2023 р.
Дні польської літератури у бібліотеці
Запрошуємо до читання!
четвер, 16 листопада 2023 р.
четвер, 26 жовтня 2023 р.
У бібліотечній світлиці...
Читання - це не лише корисна, а й цікава справа!
У бібліотечній світлиці нашого закладу не те що яблуку, голці ніде впасти було. Сюди зібралася молодь Свеської територіальної громади, щоб взяти участь у заході
"Молодь і читання".
Захід розпочався з вітального слова бібліотекогині, яка розповіла про важливість читання для молоді, адже це не лише спосіб розваги, а й можливість пізнати світ, розвинути
свій інтелект і творчі здібності.
Далі Бібліозанурення довело гостям необхідність читання і відвідування бібліотек, адже це має безпосередній вплив на розвиток, успіх та кар'єру молодої людини.
У ході зустрічі також була проведена
Захід "Молодь і читання" був успішним. Він активізував атмосферу "зачитаності" і надихнув бібліотекарку на те, що молодь цікавитиметься літературою й на далі, готова до спілкування на різножанрову та різноманітну літературну тематику.
вівторок, 10 жовтня 2023 р.
середа, 13 вересня 2023 р.
СИЛА ПОРИВАНЬ У КОЖНОМУ З НАС!
понеділок, 21 серпня 2023 р.
Етнографічний екскурс"Пелагея Литвинова-Бартош: доля жінки, діяльність етнографині"
НЕЩОДАВНО У ЦНО Свеської громади мною була проведена національно-патріотична гутірка "Пелагея Литвинова-Бартош: доля жінки, діяльність етнографині". Долучилися до нашого етнографічного екскурсу молоді люди селища.
Захід розкрив життєвий шлях видатної особистості та її внесок у вивчення та збереження національної спадщини Сіверщини.
Молодь довідалася про дослідження Пелагеї Литвинової-Бартош, щодо українського побуту, культури, вірувань, її громадянську позицію. Значну увагу приділено вишивці, ескізам писанок, весільним ролям, ритуальним речам. Учасники екскурсу пізнали 25 актів весільного дійства у нашому краї в 19 столітті. Знатимуть, відтепер, символічність випікання обрядового хліба, оздоблення весільного КОРОВАЮ, адже побачили його у реальності(за моїм рецептом виготовлення) та скуштували.
Здійснена захоплива віртуальну подорож громадським історико-етнографічним музеєм с.Землянка мала на меті зацікавити й заглибитися в історію та культуру нашого краю.Разом збережемо нашу правдиву історію, і вистоїмо, бо ми на своїй землі!
середа, 2 серпня 2023 р.
Екшн-квест "Пізнай своє тіло")
Сьогодні (02.08.2023) на екшн-квесті "Пізнай своє тіло" прибічники гарного здорового організму та гармонійного розвитку працювали й розважалися одночасно.
На ігротреці молодь дізналася багато цікавого, а також продемонструвала свої можливості, а то й феноменальні здібності. Ми провели учасників по різних локаціях, на кожній з яких їх чекало захопливе завдання, яке допомогло краще пізнати своє тіло, а також зміцнити й оздоровити його.
Команди "Живчики" та "Вітаміни"навчилися володіти своїм тілом, координувати своє дихання, перемагати у розумовому протистоянні, й також відфільтрувати збій у розвитку окремих органів.
Наш екшн-квест став відмінним засобом покращення анатомічних знань, розважливого проведення часу, пізнанням нового про своє тіло, й приємним початком піклування про своє здоров'я.
Екшн-квест вимагав швидкого мислення, логіки та креативності.Усім це вдалося!
четвер, 27 липня 2023 р.
Бібліотечний сервіс у ЦНО
Життя продовжується...
Ось кілька конкретних прикладів того, як я допомагаю молоді:
- веду заняття розмовного клубу, організовую гутірки, ігротренінги, екшн-квести, проводжу майстерні з Handmade;
- тематика різноманітна: громадянська освіта, краєзнавство, українознавство, мовознавство та здоровий спосіб життя;
- допомагаю молоді розвивати свої навички, такі як критичне мислення, творчість і комунікація;
- мотивую учасників заходів брати участь у різних проектах,конкурсах, змаганнях, створюючи рівні можливості для спілкування і співпраці.
Я вважаю, що неформальна освіта є важливим інструментом для реалізації потенціалу молоді, пізнання нового, розвиток компетентностей, навичок. Я рада, що можу бути частиною цього процесу і допомагати молодим людям ставати кращими, вмотивованими громадянами своєї країни. А ще мої заходи - це острівець психоемоційного розвантаження та стабілізації у важкий час протистояння ворогу в державі та у нашій прикордонній зоні.
На розвивальному ігротренінгу ми:
Поговоримо про цікаву фактографію «Україна і мова».
Спробуємо себе в ролі творця нових слів, бійця освітнього
фронту.
Отримємо пораду від філологині стосовно молодіжного сленгу.
Пограємо у фразеологічне доміно.
Складемо пазли із патріотичним гаслом.
четвер, 4 травня 2023 р.
Частинка життя - моя робота!
Як не важко про це сповіщати, але 02.05.2023 року наш заклад зазнав ракетно-бомбового удару з боку РФ. Головний корпус, де знаходиться моя бібліотека, зазнав складних ушкоджень. Приміщення непридатне до використання. Моя діяльність, моя улюблена стежина напівперервана. Мій світ зруйновано нелюдом! Але не вбити свободу польоту душі, надію, віру! Дякувати Богові що поруч рідні люди, які допоможуть винести цей тягар втрати тридцятилітньої праці, творчості, дарчої радості для людей. Книжковий фонд підручників врятуємо, але вже без російської літератури(
вівторок, 25 квітня 2023 р.
Активізація читацької компетентності здобувачів освіти під час дистанційного навчання
- переглядати статистику; До вашої уваги - Gimkit
вівторок, 18 квітня 2023 р.
23 квітня 2023 року- Всесвітній день книги і авторського права, яке відзначають у 190 країнах світу
Книга супроводжує людство протягом всієї його історії. Ми любимо книги. І все це відображено в камені та металі у вигляді пам'ятників, вуличних скульптур, великих монументів, архітектурних будівель і навіть у вигляді фонтанівМабуть, найпопулярніші композиції на цю тему — невеликі міські скульптури, що зображують людей з книгою. Це навіть не пам'ятники, а скоріше архітектурні фантазії на тему «людина,що читає». Такі скульптури буквально розкидані по всіх містах світу. Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя. (Г. Лейбніц). Пам'ятники книгам і читачам
четвер, 13 квітня 2023 р.
Деколонізація і актуалізація фондів бібліотек
Сьогодні (13.04.2023) я стала учасницею семінару організованого ВГО Українською бібліотечною асоціацією.
Знову говорили про болюче питання - як позбавитися страхів, стереотипів у вилученні документів доби тоталітаризму, які становлять загрозу національній безпеці України.
Публічна, освітянська бібліотека не має бути музеєм "совєтчини", але й не цензурою у читанні російськомовної літератури.
Завдячуючи інформаційній політиці Українського інституту книги, для себе я окреслила, що наша бібліотека має бути ділянкою національної безпеки в освіті, використовувати в сучасному педагогічному процесі лише необхідну літературу, та ту, яка актуалізує національну ідентичність і деколонізує та підносить Україну!
Ні, національному самогубству! Активізуємо функцію бібліотеки - НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ! Оновимо рівень бібліотечного сервісу!