Новини і події


               12.09.2023 РАДО ВІДКРИЛА ДВЕРІ БІБЛІОТЕЧНА СКРИНЯ ЗНАНЬ

Бібліотека і бібліотекогиня знову до послуг відвідувачів та читачів, хоча й у оновленому, або ж тимчасовому приміщенні.

Вперше  до нашої бібліотечної скарбниці знань завітали першокурсники.

 Дивуванню не було меж… Різноманітність посібників і підручників професійної спрямованості вражала кожного відвідувача. Читачами стали 19 учнів за професією «Слюсар. Тракторист. Водій». 

Трохи згодом підійшли і приїхали другокурсники та майбутні випускниці, щоб обміняти підручники за оновленими планами і програмами.

Ось деякі з думок відвідувачів про нашу бібліотеку: 

"Бібліотека дуже  компактна, але гарна. Тут є багато потрібних книг".(Ілля Кузів)

"Бібліотека сучасна, охайна і привітна господиня"(Давид Кручинін)

"Я вважаю, що бібліотека - це важливе місце для навчання. Тут  є місця для читання, зібрання думок, інформаційного  котенту, приємного дозвілля."(Камілла Політуха). Чекаю друзів бібліотеки і книги на гостини до Дня бібліотекаря! Будуть цікавинки і приємне чаювання)


27.07.23   Життя продовжується...
 Нещодавно мене запросили стати тренером у Центрі неформальної освіти нашої громади. І я, не лише погодилася, я зраділа! Адже маю багато ідей та досвіду, яким  хочу та можу поділитися з молоддю. Моя діяльність спонукатиме не лише на підвищення творчого потенціалу, але й допоможе розвити власні навички, дізнатися старожитнє і нове та знайти своє місце у світі. 

Ось кілька конкретних прикладів того, як я допомагаю молоді:

  • веду заняття розмовного клубу, організовую гутірки, ігротренінги, екшн-квести, проводжу майстерні з Handmade;
  •  тематика різноманітна: громадянська освіта,  краєзнавство, українознавство, мовознавство та здоровий спосіб життя;
  • допомагаю молоді розвивати свої навички, такі як критичне мислення, творчість і комунікація;
  • мотивую учасників заходів брати участь у різних проектах,конкурсах, змаганнях, створюючи рівні можливості для спілкування і співпраці.

Я вважаю, що неформальна освіта є важливим інструментом для реалізації потенціалу молоді, пізнання нового, розвиток  компетентностей, навичок. Я рада, що можу бути частиною цього процесу і допомагати молодим людям ставати кращими, вмотивованими громадянами своєї країни. А ще мої заходи - це острівець психоемоційного розвантаження та стабілізації у важкий час протистояння ворогу в державі та у нашій прикордонній зоні.





Книги для ВАС! 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10220417931785622&set=a.1871540195496&type=3&eid=ARBibJobAAgdqkzIc725fFC0zohJnSFzKZbUyThq4sJC0sUcmB3B_-nuvOT1eM6Miz1kUZKEpSx0IbDv
***************************************************************************
 Створення лаунж-зон - необхідний 
багатофункціональний простір
https://drive.google.com/open?id=1SDjHcEKKQsoKTIx5Y4ps3BdD8i5-LL8E


Лаунж-зона у моїй бібліотеці

(початок  створення 27.01.2020р.)

Зміни у дії. Участь у проєкті зонування бібліотечного простору.

(07/11/2019р.) бібліотекарем була проведена хлібна сага

"Життя утворено від жита,

Бо хліб- усьому голова".

 Виховний захід супроводжували презентаційні матеріали з тематичною книжковою виставкою "Нема долі без солі, а без хліба- життя", хлібною інсталяцією, вікториною для кмітливих і начитаних.







ЧАЙ, КАВА, ПОЧИТАЄМО!

Лаконічна підбірка книг, як еспрессо, пост про «Чай,кава- почитаємо"».
 Згадався стародавній австрійський вислів, що справжня кава має бути чорною, як ніч, гарячою, як пекло і солодкою, як кохання. Ну, а в читача-кофемана, гурмана, пристрасті, власне, дві - читання і кава, відповідно. І обидві вони, зауважимо, чудово поєднуються - де?
Ну, звичайно, в бібліотеці!
 Традиційна, осучаснена, освітня, корисна, і як завжди затишна та привітна з хазяйкою, усім відкриває двері - БІБЛІОТЕКА.
Ну, а на чай,каву,почитати - завжди ласкаво просимо!

 


Літературне панно до Міжнародного жіночого дня

 8 Березня

Спонсорський фонд знову збільшився!

Увага до нашої бібліотеки радує, надихає користувачів і бібліотекаря. Адже нові книги, нові надходження це завжди свято для широкого читацького загалу.
15 лютого у День дарування книг до бібліотеки надійшла нова література, періодичні видання, подаровані нашими відвідувачами.
  Дарунки книг у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у  житті кожного з відвідувачів. 
Висловлюю подяку нашим прихильникам за внесок у формування фонду бібліотеки ДПТНЗ "Свеський ПАЛ".
Моделюємо книгомісто

******************************************************************
В рамках тижня української мови та літератури, зарубіжної літератури (05.11.2018-09.11.2018р.)  у бібліотеці організовано книжкову виставку сучасної української літератури «Гарячий стелаж» і проведено конкурс «Найкращий читець поезії» «Що за диво – наша мова». Відмічені кращі  читці поетичних творів - дівчата ІІ курсу, група 29пк .
     
                                                   



Мій блог -це...


На часі нові перегляди літератури





 

Нова вправа краєзнавчого змісту "І100рія Ямпільщини у видатних постатях"

Нова вітрина в бібліотеці навчального закладу

17.02.2018р.

Книголюби приєдналися до Дня кота в Європі

У світі відомо 300 котів які працюють в бібліотеках Канади, Австрії та Америки.У книгозбірнях Єгипту, коти  отримують молоко за свою роботу, адже забезпечують охорону

свитків папірусу від щурів. В інших бібліотеках світу коти живуть, щоб підіймати настрій відвідувачам. 

Свято кота в Європі підштовхнуло нас до цікавого Дежа - вю - " Невідоме про відоме". Захід виявився цікавим для І курсу. Перегляд фото та розповіді учнів про своїх улюбленців були досить жвавими.

Напередодні свята,  користувачами оголошено фотоконкурс - "Мій улюбленець".

 
Учні закладу також проявили доброту й до пухнастих тварин,(підгодувавши їх)які не мають постійного та дбайливого господаря.

До смаку прийшлася їжа усім Муркам і Мурчикам!

**********************************************************************************
До Дня святого Валентина в бібліотеці ліцею відбувся бібліовернісаж «В одній людині ми любимо весь світ…».(14.02.2018р.)
Щоб дізнатись про почуття, яке поза віком і часом, яке є творчим натхненням багатьох поколінь на різних континентах і яке рано чи пізно приходить до кожного з людей, наші учасники конкурсних випробувань мандрували лабіринтами наук.
Багато сміху, влучних коментарів та оплесків викликав конкурс «Запроси мене на побачення...»,"Відгадай мелодію","Склади слово українською мовою з англійською любов'ю(Love) ", "Ти без мене- не ти, я без тебе- не я!"та ін. Перемогла любов до всіх і кожного.../Files/images/2017-2018/nove_2017-2018/kuhar_tijden_2018/14.02.18.jpg
Після підбиття підсумків конкурсної програми та вручення подарунків бібліотекар презентувала книжкову інсталяцію - "Мелодія двох сердець".
Не залишилась поза увагою акція "Час читати", де юнаки та дівчата зізнавалися в любові до бібліотеки і читання,
а також з радістю робили селфі-фото на згадку про свято.
У нас  нове надходження (січень 2018)
Коваленко В.М. Діагностика і технологія ремонту автомобілів: підручник / В.М. Коваленко, В.К. Щуріхін. - К.: Літера ЛТД, 2017. - 224с. (30 прим.).

    Підручник підготовлено відповідно до чинної навчальної програми. Розглянуто поелементне діагностування систем автомобіля та діагностичне обладнання, способи відновлення деталей. Наведено типові технологічні процеси ремонту вузлів та агрегатів автомобілів. Уміщено додатки, які можна використовувати для ремонту автомобіля.

    Підручник призначений для учнів (професійно-технічних) закладів освіти; можливе його використання інженерно-технічними працівниками авторемонтних підприємств. 

В рамках тижня природничих наук у бібліотеці оформлений перегляд-застередення

""Свято живота", чи "ворожий напад" ?"

Тематична підбірка літератури 

до Всеукраїнського тижня права

Завдяки міжбібліотечному абонементу до нас надійшла нова література...

 Здоров'язберігаючі технології бібліотечної та педагогічної діяльності напередодні Дня працівників освіти,Всеукраїнського дня бібліотекаря та в День ангела (29.09.2017р.)
***********************************************************************************

Відповідно до плану організаційно-методичних заходів Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26.06.2017 № 929 «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек» 07.09.2017 відбувся семінар - практикум"Актуальні напрямки діяльності бібліотекарів у новому навчальному році".

25 бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів змістовно працювали у приміщенні Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Практичним заняттям і презентацією з питання методики індексування документації бібліотек за системою Універсальної десяткової класифікації  поділилися фахівці цієї справи:Наталія Дмитракова(заступник директора з наукової роботи),Олена Сердюк(завідуюч відділом обробки літератури та організації каталогів).



     У рамках програми семінару-практикуму проведено бібліотечну майстерню, де розглянуто питання:
— Основні аспекти діяльності бібліотекарів ПТНЗ у 2017-2018 н.р. (Ольга Лісун, методист НМЦ ПТО у Сумській області);
— Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо, впроваджуємо (Людмила Шкарапута, бібліотекар ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей»);

— Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи бібліотек» (Тетяна Жадан, бібліотекар ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ»).
Учасниками семінару-практикуму підтримано пропозицію бібліотекаря ДНЗ «Сумське міжрегіональне ВПУ» Світлани Садовничої щодо проведення професійно-технічними навчальними закладами України буккроссингу (акції книгооберту).

Досвід роботи бібліотекарів завжди повниться різноманітністю, креативом, а також новизною при використанні інтернет-сервісів.
Сьогодні нас в цьому переконали бібліотекарі ПТНЗ Хмельниччини на Всеукраїнському вебінарі "Використання інтернет-сервісів у бібліотечній справі".
У ході заходу було презентовано бібліотечні веб-ресурси, використання інтерактивних сервісів, віртуальних виставок на бібліотечному блозі, вказано на можливості та переваги он-лайн бібліотеки.




***********************************************************************************

22.02.2017р. в ліцеї відбулося велике, креативне, смачне дійство, коронація "другого хліба" в Україні - картоплі.

На СмачноФест завітали гості району, шкіл селища і пересічні громадяни.
Інформхвилинку, супровід презентаційним матеріалом, ігрові моменти та майстер-класи підготували для присутніх наші майстрині та викладачі кухарської справи: Кошлякова О.М., Рогозинська Л.М.,Твердунова С.П., Коковенко В.В. та учні групи 28пк та 27пк.
Віртуозним і дивовижним видався парад страв із картоплі, які дегустували гості свята. Смак і творчий  акцент кожної страви вражав  навіть досвідчених гурманів.
Долучилася до картопляної коронації і бібліотека презентацією книги "Готовим из картофеля".А до тижня Масляної розгорнутий перегляд книжкових новинок "Пригощає Масляна".

Пригощає Масляна

Все буде смачно

(до тижня кулінарного профілю)


Немає коментарів:

Дописати коментар